Zrození batohu

Je pro nás důležitý ekologický rozměr výroby a udržitelnosti a také sociální aspekt. Máme rádi české výrobky, zajímáme se o původ zboží, podporujeme a upřednostňujeme lokální produkty, a to nejen v našem e-shopu.

V současné době se však bohužel v České republice nevyrábí žádné školní aktovky ani batohy, což nás moc mrzí. Proto jsme se rozhodli zúročit naše bohaté zkušenosti a vyvinout český výrobek od prvotního nápadu, přes vývoj, konstruování až po jeho ušití v ČR. Díky naší 14leté praxi víme, jak má batoh na zádech vypadat a jaké parametry musí splňovat.

Jako první vlaštovku jsme zvolili batoh pro holky a kluky, kteří navštěvují 3. až 5. třídu základní školy. Pro tuto věkovou skupinu je v současné době menší výběr kvalitních batohů.

Vydali jsem se na úžasnou cestu vývoje vlastního produktu, který bychom Vám rádi představili.

Na základě našich zkušeností jsme vyrobili postupně dva prototypy batohu. Na ergonomii nám velmi záleží a dali jsme si s ní při vývoji opravdu práci. Batohy jsme zkoušeli na zádech řady dětí, ptali jsme se jich, jak se s batohem cítí. Sledovali jsme, zda jim na zádech dobře sedí. Povídali jsme si s nimi o tom, co se jim líbí a co by v batohu potřebovaly mít. Své postřehy mile doplňovali i jejich rodiče. Získané poznatky jsme zohledňovali a vše konzultovali s fyzioterapeutkou. Batoh je konstruovaný pro nošení školních pomůcek tak, aby vydržel každodenní velké zatížení.

Když jsme měli vyladěný střih batohu, vyhlásili jsme soutěž, které se zúčastnilo 15 českých designérů. Jejich úkolem bylo vytvořit grafické zpracování tašky. Sešla se nám řada skvělých nápadů, z nichž jsme pak část dali k posouzení dětem, které navštěvují 3. a 4. třídu základní školy. Bylo zajímavé sledovat, jak se právě v tomto věku mění vkus a estetické vnímání dětí.

Máme radost, že vám můžeme představit náš batoh Ulitaa v sedmi designech. A vbrzku se můžete těšit na další dva připravované modely.